понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 166
home Познати

Најнови детали: Пред еден месец му роди ќерка, а денес пијан ја претепа пејачката и избега од станот

Најнови детали: Пред еден месец му роди ќерка, а денес пијан ја претепа пејачката и избега од станот

По физичкиот судир кој се случил во нивниот стан на Дедиње, Наташа Беквалац се упатила во ургентниот центар во Белград со модрици на лицето и на докторите им пренела дека нејзиниот сопруг ја претепал.

Како што пишуваат српските медиуми Наташа со својата сестра Кристина се упатила кон болницата со видливи модрици на лицето и под очите.

Српските медиуми јавуваат дека таа на полицијците им рекла дека нејзиниот сопруг се напил, а во исто време таа му ги пронашла љубовните пораки во телефонот, а поради тоа тој ја претепал.

-Тој е пијана будала. Ме стискаше, ме шамараше и ме удираше со нозете и рацете, со солзи им раскажувала Наташа на полицајците.

?

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

Според информациите од полицијата, тие и рекле на пејачката дека мора да донесе лекарско уверение за извршеното насилство за да може предметот да биде предаден на суд.

По пријавата во полиција тие веднаш го побарале нејзиниот сопруг кој побегнал од нивниот стан и се уште не е пронајден.

???????#samosesrcemdobrovidi

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

Најнови вести

Коронавирус