вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 63
home Познати

Најмногу профитирала од целата естрада- Ана Николиќ платила 30 илјади евра за овој хит, а од заработката ќе ви се заврти во умот

Најмногу профитирала од целата естрада- Ана Николиќ платила 30 илјади евра за овој хит, а од заработката ќе ви се заврти во умот

Естрадата на Балканот е подготвена да искешира брдо пари како би дошле до што подобар хит. Најскапите песни општопознато во регионот ги има Ана Николиќ, а во нејзино друштво се Адил Максутовиќ, Бобан Рајовиќ, Рада Манојловиќ како и Ивана Салаков.

Песната на Ана Николиќ „Ромале Ромали“ со која се натпреваруваше на Беовизија во 2006-та година ја платила неверојатни 30 илјади евра.

Оваа сума тогаш отиде во џебот на Кики Лесендриќ кој тврди дека атрактивната пејачка заработила десет пати повеќе од истата песна.

-Таа песна ми донесе 30 илјади евра, но тоа не е голема сума со оглед на тоа дека Ана Николиќ со неа заработи 300 илјади евра, рече во една прилика Кики.

Коронавирус