среда, 8. јули 2020. Вести денес: 97
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Најмладиот син на Мајкл Џексон си го смени името

Најмладиот син на Мајкл Џексон си го смени името

Принс Мајкл Втори Џексон, најмладиот син на починатиот поп-пејач Мајкл Џексон, со својот 18. роденден, го прослави и своето ново име – Бленкет.

На прославата присуствувале и неговиот брат Принс Мајкл Џексон и сестра му Парис Џексон, која е манекенка и глумица.

Принс Мајкл Втори и во 2015 година си го смени името, во Биги. Но, и досега во светот беше попознат како Бленкет („ќебе“), прекар што му бил даден од татко му, всушност. Така, момчето сега одлучи тоа да му биде и законско име.

Неговите брат и сестра го поддржуваат во сè тоа.

Парламентарни избори 2020