понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 122
home Познати

Најмладата милијардерка на светот: Ѕирнете во бјути царството на Кајли Џенер

Најмладата милијардерка на светот: Ѕирнете во бјути царството на Кајли Џенер

Освен што е најмлада членка на кланот Кардашјан-Џенер, Кајли истовремено е и најмладата милијардека во светот.

До овој статус дојде благодарение на својот мејкап бренд „Kylie Cosmetics“ кој го основа во 2016 година.

Погледнете како изгледа компанијата во која се произведува нејзината козметика, ова е нејзиното бјути царство…

Најнови вести

Локални избори 2021