вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 150
home Познати

Најмалку пари дала за тортата која чинела 10 илјади евра- Сораја го прослави роденденот, а од потрошената сума ќе ви се заврти во умот (ВИДЕО)

Најмалку пари дала за тортата која чинела 10 илјади евра- Сораја го прослави роденденот, а од потрошената сума ќе ви се заврти во умот (ВИДЕО)

Српската старлета Сораја Вучелиќ го прослави 33-от роденден, но бидејќи на 11-ти ноември не можела да го собере цело друштво, забавата ја организираше во неделата.

Како што пренесуваат српските медиуми, за забавата потрошила 80.000 евра, затоа што сакала на своите пријатели да им приушти забава за паметење.

На прославата пеел српскиот пејач Љуба Аличиќ, Емир Хабибовиќ и Александра Младеновиќ.

Околу 30.000 евра дала за музичарите. Нарачала и 50 шишиња шампањско „дон перињон“.

Најмногу пари дала за роденденската торта. Тортата била висока метар и половина и цела била налепена со долари, а чинела 10.000 евра.

Најнови вести

Коронавирус