среда, 15. јули 2020. Вести денес: 251
ИЗБОРИ 2020

ДИК СО НОВИ БРОЈКИ: Еве колкава е излезеноста до 19 часот во Македонија

home Познати

Најхрабра во регионот: Водителката на „Пинкови ѕвездички“ која се бореше со ракот објави фотографија од своето лице (ФОТО)

Најхрабра во регионот: Водителката на „Пинкови ѕвездички“ која се бореше со ракот објави фотографија од своето лице (ФОТО)

Водителката на „Пинкови ѕвездички“ Ана Михајловски важи за една од најзгодните водителки во регионот и пошироко.

За разлика од нејзините колеги кои го покриваат лицето со шминка и големи темни очила за сонце, таа често објавува природни фотографии.

Овој пат Ана објави фотографија од рано наутро без шминка на себе и покажа каква трансформација прави на себе во исто време додека е мајка на три деца и телевизиска водителка.

Воедно под фотографијата напиша и дека станала во шест часот наутро пред аларамот, а веднаш потоа покажа и како изгледа кога се враќа од професионална шминка и фризура.

Инаку водителката пред неколку години се бореше со рак на дојката, а болеста ја преброди и брзо и се врати на професионалната кариера.