сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Најголемиот скандал во Холивуд: Сопругот ја уловил актерката со неговиот син во кревет!

Најголемиот скандал во Холивуд: Сопругот ја уловил актерката со неговиот син во кревет!

Николас Реј беше еден од најголемите холивудски режисери во „златниот период“ на оваа филмска индустрија.

Четири години беше во брак со актерката Глорија Грејам, а нивниот развод е можеби најскандалозниот во историјата на Холивуд.

Николас ја затекнал Глорија во креветот со својот син Ентони, а тој тогаш имал само 13 години.

Двојката не сакала да предизвика скандал, па суптилно му соопштила на светот дека се разведуваат, а не се развеле веднаш потоа.

Глорија потоа се омажила за Сај Хауард, а потоа и за Ентони, синот на Николас Реј. Бракот им траел 14 години.

Глорија и со двајцата сопрузи, таткото Николас и неговиот син Ентони, имала деца.

Умрела во Њујорк, на 5 октомври 1981 година од рак на дојка. Иако во текот на животот уживала во богатството, на крајот останала без ништо. Умрела во стационар во Лондон во кој за неа редовно воделе сметка родителите на нејзиниот последен љубовник – Питер Тарнер.

Коронавирус