понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Најдобриот светски дефанзивец „рипна во тавче“ (ФОТО)

Најдобриот светски дефанзивец „рипна во тавче“ (ФОТО)

Еден од најславните парови во светот на фудбалот Серхио Рамос и Пилар Рубио решија да стапат во брак.

Имено, Серхио Рамос ја побара за жена 8 години постарата Пилар со која е во врска веќе долги години и со која има три деца. 32-годишниот фудбалер е во врска со познатата водителка од 2012 година, па реши конечно да ја запроси.

Коронавирус