недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 120
home Познати

Најбогатиот човек на светот ја потврди врската со атрактивната Лорен (ФОТО)

Најбогатиот човек на светот ја потврди врската со атрактивната Лорен (ФОТО)
Amazon Founder and CEO Jeff Bezos (R) and his partner US new anchor Lauren Sanchez, watch Switzerland's Roger Federer playing Serbia's Novak Djokovic during their men's singles final on day thirteen of the 2019 Wimbledon Championships at The All England Lawn Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 14, 2019. (Photo by Adrian DENNIS / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE

Токму овој настан беше местото каде тие двајца се одлучија јавно да ја потврдат врската.

Најбогатиот човек на светот, сопственикот на „Amazon“, Џеф Безос привлече големо внимание на вчерашниот финален меч на Вимблдон.

Имено, тој се појави со 49-годишната водителка Лорен Санчез, за прв пат по разводот од долгогодишната сопруга, Мекензи Безос.

 

Amazon Founder and CEO Jeff Bezos (R) and his partner US new anchor Lauren Sanchez watch Switzerland’s Roger Federer playing Serbia’s Novak Djokovic during their men’s singles final on day thirteen of the 2019 Wimbledon Championships at The All England Lawn Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 14, 2019. (Photo by Ben STANSALL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE
профимедиаТокму овој настан беше местото каде тие двајца се одлучија јавно да ја потврдат врската. Тие дури не се срамеа ниту јавно да разменуваат нежности без оглед на туѓите погледи.Да се потсетиме, пред седум месеци се дозна за нивната афера. Пред неколку денови Џеф и Мекензи го заклучија разводот кој ќе го чини повеќе од 38 милијарди долари.

Amazon Founder and CEO Jeff Bezos (R) and his partner US new anchor Lauren Sanchez, watch Switzerland’s Roger Federer playing Serbia’s Novak Djokovic during their men’s singles final on day thirteen of the 2019 Wimbledon Championships at The All England Lawn Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 14, 2019. (Photo by Adrian DENNIS / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE
профимедиаМекензи во мај вети дека половина од богатството ќе го даде во хуманитарни цели со цел да се приклучи во кампањата „Giving Pledge“, која во 2010 година ја покренаа Ворен Бафет и Бил Гејтс.

Коронавирус