петок, 30. септември 2022. Вести денес: 46
home Познати

НАЈБЛИСКИТЕ НЕ СЕ ОДВОЈУВААТ ОД НЕГО – Балашевиќ заврши во болница поради борбата со оваа болест!

НАЈБЛИСКИТЕ НЕ СЕ ОДВОЈУВААТ ОД НЕГО – Балашевиќ заврши во болница поради борбата со оваа болест!

Ѓорѓе Балашевиќ е хоспитализиран откако неговата состојба се влошила поради пневмонија.

Легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ заврши превентивно во болница откако во последните десет дена се борел со пневмонија, пренесуваат српските медиуми.

Ѓорѓе (67) бил лекуван дома, но откако му се влошиле симптомите, тој бил примен на клиниката за инфективни болести во Белград.

Балашевиќ претрпе срцев удар пред две години, што ги загрижи и растажи неговите илјадници обожаватели, а потоа беше хоспитализиран во Институтот за кардиоваскуларни болести во Сремска Каменица откако му беа вградени стентови.

Најнови вести

Коронавирус