понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Познати

Најавија големо враќање на сцената, но прочитајте каде прво ќе настапат Спајс грлс

Гингер Спајс, смета дека тоа е вистинска прилика и дека добро се вклопува во нејзината идеја, враќањето на Спајс грлс на биде „многу британско“.
Најавија големо враќање на сцената, но прочитајте каде прво ќе настапат Спајс грлс
LONDON, ENGLAND - JUNE 26: (EMBARGOED FOR PUBLICATION IN UK TABLOID NEWSPAPERS UNTIL 48 HOURS AFTER CREATE DATE AND TIME. MANDATORY CREDIT PHOTO BY DAVE M. BENETT/GETTY IMAGES REQUIRED) (L to R) Melanie Brown aka Mel B, Melanie Chisholm aka Mel C, Geri Halliwell, Emma Bunton and Victoria Beckham pose at the press launch of 'Viva Forever', a new musical based on the music of The Spice Girls, at the St Pancras Renaissance Hotel on June 26, 2012 in London, England. (Photo by Dave M. Benett/Getty Images)

Гери Хорнер, позната и како Гингер Спајс, им со доверила на нејзините пријатели дека првиот настап, по повод враќањето на сцена на нејзината група Спајс грлс, ќе биде на кралската свадба во мај.

Гингер Спајс, смета дека тоа е вистинска прилика и дека добро се вклопува во нејзината идеја, враќањето на Спајс грлс на биде „многу британско“.

Освен тоа, членките на Спајс грлс сакаат да пеат на свадбата на принцот Хари (33) и Меган Маркл (36), бидејќи идната невеста е нивен голем обожавател.

Пред одредено време, членките на групата Спајс грлс повторно се собраа и најавија нивно враќање на сцената.

Кралската свадба ќе се одржи на 19 мај.

Најнови вести

Коронавирус