вторник, 2. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

Нагло изгуби килограми и стана „коска и кожа“- Јелена Розга откри која болест и ја откриле докторите (ФОТО)

Нагло изгуби килограми и стана „коска и кожа“- Јелена Розга откри која болест и ја откриле докторите (ФОТО)

Хрватската пејачка Јелена Розга имала големи проблеми кога требало да ја напушти групата „Магазин“ која во тоа време ја прославила.

Таа по скоро цела деценија одлучи да откри како изгледала таа драма и излегувањето од групата.

 

View this post on Instagram

 

?? #mojeproljece @radio_s1 #jelenarozga

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

 

View this post on Instagram

 

?(dress by @envyroom ) #mojeproljece #jelenarozga

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

-Дури и порано размислував за започнување на соло кариера, сакав да се тестирам самата себе си. Да видам дали сум способна, дали можам да успеам како солист со оглед на тоа дека во „Магазин“ дадов апсолутно се од себе 10 години. Потоа во 2006 започнав да го снимам својот солистички концерт, но и понатаму снимав со групата. Тоа беше страшен период за мене, многу стресен, во еден момент започнав страшно да губам килограми. Потоа отидов на лекар и се откри дека имам проблем со штитната жлезда од голем стрес, вели пејачката за хрватските медиуми.

Сепак фановите секогаш со пофални зборови ја опишуваат како совршена пејачка на балканската естрада.

 

View this post on Instagram

 

Split ❤️ #happy #mojgrad #mojeproljece #jelenarozga

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

Коронавирус