четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

На вчерашен ден почина, а неговата ќерка не дојде на неговиот гроб- вака изгледа ќерката на Тома Здравковиќ која ретко кој ја знае (ФОТО)

На вчерашен ден почина, а неговата ќерка не дојде на неговиот гроб- вака изгледа ќерката на Тома Здравковиќ која ретко кој ја знае (ФОТО)

Вчера се навршија 28 години од смртта на легендарниот српски пејач Тома Здравковиќ, а семејството и пријателите му оддадоа почит на неговото вечно почивалиште.

Српските медиуми пишуваат дека за време на неговиот помен неговата ќерка не успеала да дојде во родната Србија , а речиси и да била ретко кој би ја препознал, бидејќи никој не знае како изгледа таа.

Станува збор за неговата ќерка Жаклина која пејачот ја добил во бракот со сопругата Олгица.

Парот се запознал на една прослава, љубовта брзо се развила, но бракот не траел долго, па така тие се развеле само неколку месеци по бракот.

Жаклина Здравковиќ со нејзиниот лик навистина потсетува на легендата, а нејзина омилена песна е „Тажно лето“ од нејзиниот татко.

Тома покрај ќерката Жаклина го има и синот Александар кој го доби од бракот со сопругата Гордана.

Најнови вести

Локални избори 2021