петок, 3. декември 2021. Вести денес: 131
home Познати

На ТВ во „фул опрема“: Катарина Грујиќ не оди никаде без маска и заштитни ракавици, ама само да видите што носи преку нив… (ФОТО)

На ТВ во „фул опрема“: Катарина Грујиќ не оди никаде без маска и заштитни ракавици, ама само да видите што носи преку нив… (ФОТО)

Катарина Грујиќ се појави како гостинка на едно ТВ шоу во „фул опрема“: заштитни нараквици, маска и средство за дезинфекција.Здравјето на пејачката е на прво место, како и безбедноста на останатите, и затоа таа е среќна што презема акција во ова време на светската пандемија на коронавирусот.

Сепак, Каќа не се откажува ниту од работата, ниту од убавината по секоја цена, па така јасно се виде дека на нејзината рака над едната ракавица – блесна прстен!

„Јас не сум човек што ќе се исплаши и паничи. Но, мислам дека сите ова треба да го сфатиме сериозно и да ги следиме основните мерки на претпазливост“ – рече Катарина Грујиќ во премиерата на „Викенд – специјал“.

Каќа добро знае дека здравјето и безбедноста и на неа самата и на вработените и на публиката, се на прво место… а по неа, оди и убавината.

извор: vistina.com.mk

Најнови вести

Коронавирус