четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 0
home Познати

На Рада Манојловиќ и се слоши на погребот на српската мисица

На Рада Манојловиќ и се слоши на погребот на српската мисица

Дијана Милојковиќ вчера беше погребана во родниот крај, а на испраќањето во вечниот дом се појавија Рада Манојловиќ и Александра Пријовиќ.

Како што пишуваат во медиумите, во еден момент на Рада и се слошило, па Пријовиќ веднаш побрзала да и помогне.

Александра било цело време покрај неа, а луѓето ја освежиле со вода, па пејачката веднаш се почувствувала подобро.

За потсетување, Дијана почина во понеделник вечер по долга борба со опасната болест.

 

 

Најнови вести

Коронавирус