недела, 7. јуни 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

На првиот ден од Новата година пејачот доживеа семејна трагедија, а последните зборови со неговиот татко ќе ве расплачат (ФОТО)

На првиот ден од Новата година пејачот доживеа семејна трагедија, а последните зборови со неговиот татко ќе ве расплачат (ФОТО)

Популарниот пејач Марко Стојковиќ познат како МС Стојан на само првиот ден од Новата година се соочи со голема семејна трагедија откако го загуби својот татко.

Имено таткото на пејачот Мирослав Стојковиќ ја загуби битката со тешката болест, а беше погребан вчера.

Неговото семејство му е најголемата поддршка во животот, а пејачот од секогаш се трудел да биде гордост на неговиот татко, а доказ за тоа се последните коментари на социјалните мрежи.

-Нашата гордост, нашата душа…., ало сине, идеме само јакоо!!, стои во дел од последните коментари на неговиот татко.

-За тебе и поради тебе, да бидеш секогаш горд, стои во коментарите на пејачот.

Коронавирус