недела, 5. јули 2020. Вести денес: 138
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

На прв поглед се заљубија, четири дена по запознавањето започнаа да живеат заедно- ова е сопругот на Тијана Дапчевиќ кој никој не го познава

На прв поглед се заљубија, четири дена по запознавањето започнаа да живеат заедно- ова е сопругот на Тијана Дапчевиќ кој никој не го познава

Познатата македонска пејачка Тијана Дапчевиќ со години е мажена во соседна Србија откако го запознала својот сопруг Милан на еден кошаркарски меч во Сомбор, а од тогаш до ден денес тие се неразделни.

Само четири дена откако се заљубија тие започнаа да живеат заедно, а се венчаа во април 2001-та година.

Осум години подоцна го добија синот Вук кој е нивната најголема среќа во животот, но иако Вук речеси сите го познаваат и е застапен во медиумите, истото не се случува со нејзиниот сопруг кој е ретко застапен во јавноста и медиумите.

По повод роденденот на нејзиниот сопруг Тијана сподели необјавени фотографии од нив двајца, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Ljubavi moja jedina, srecan ti divan dan, da si srecan, zdrav, nasmejan i spokojan jos 2x po toliko! VOLIM TE❤️🎶

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

Парламентарни избори 2020