четврток, 19. септември 2019. Вести денес: 0
home Познати

На овој ден остана вдовица: Сите зборуваат за Инстаграмот на сопругата на Астори, а овој детаљ ќе ви предизвика дополнителни солзи (ФОТО)

На овој ден остана вдовица: Сите зборуваат за Инстаграмот на сопругата на Астори, а овој детаљ ќе ви предизвика дополнителни солзи (ФОТО)

Денеска се навршува една година од ненадејната смрт на фудбалерот на Фиорентина Давиде Астори.

 

View this post on Instagram

 

Un giorno di anni fa 2 viaggiatori spensierati ed ignari del futuro ,MA curiosi del NEPAL💥.

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on

Капитенот на клубот Астори минатиот март замина во сон од срцев удар, а зад себе ги остави сопругата Франческа Фиорети и ќерката.

По смртта манекенката која е со потекло од Неапол реши во чест на фановите и клубот да остане во Фиренца заедно со нејзината ќерка.

 

View this post on Instagram

 

Uuuuuuuuu tic-tac-tic-tac ❤️💥🤘🏻 . . . . #assafa

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on

Таа по смртта на фудбалерот изјави дека градот и жителите и ја дават целосната поддршка и мотив да останат во Фиренца каде што заедно живееја со сопругот Астори кој почина ненадејно на 4 март 2018 година.

 

View this post on Instagram

 

La prima figlia femmina …. ecco qua 😞.

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on

Инаку фановите денеска очекуваа таа повторно да се врати на социјалната мрежа Инстаграм на која по смртта на фудбалерот има објавено само две фотографии, но тоа не се случи…

 

View this post on Instagram

 

❤️. . . . #gratitude

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on

Најнови вести