сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 117
home Познати

На Никола му ставиле 600 евра во рака додека пеел во Загреб – откри каква убава работа му рекле да направи со парите

На Никола му ставиле 600 евра во рака додека пеел во Загреб – откри каква убава работа му рекле да направи со парите

Пејачот Никола Роквиќ настапи во Загреб, а во таа прилика му се случи необична работа што го воодушеви самиот пејач.

Воодушевен од гестот на човекот со големо срце, Никола ја сподели ситуацијата со своите следбеници на социјалната мрежа Твитер.

-Синоќа пеев во Загреб. Домаќинот ми приоѓа: „Никола, знам дека работиш хуманитарни акции, дали можам да ти дадам пари да му помогнеш на некое дете во Србија?“, и тој ми дава 600 евра! ЧОВЕК!, напиша Роквиќ.

Коронавирус