понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 142
home Познати

На нејзините хитови плачат сите: Пред две години ја загуби битката со ракот, а од овие зборови на нејзиниот поранешниот сопруг ќе се наежите

На нејзините хитови плачат сите: Пред две години ја загуби битката со ракот, а од овие зборови на нејзиниот поранешниот сопруг ќе се наежите

Пејачката Азра Колаковиќ позната како Дона Арес почина на денешен ден пред две години на 41 година од својот живот.

Пејачката почина по долгогодишната борба со тешката болест иако неколку пати таа излезе како победничка во оваа битка, но болеста целото време и се враќаше.

Дона Арес е родена на 1 јануари 1977 година во Бихаќ, а со музиката започнала да се занимава многу од мала. Завршила музичко училиште, а студирала англиски јазик и книжевност.

Нејзиниот сопруг со кого пред смртта се разведе на својот Фејсбук профил денеска сподели кратко видео под кое напиша:

Никогаш не сум ја покажувал среќата, па така ни тагата. Само јас знам како ми е, напиша тој.

Најнови вести

Локални избори 2021