сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 115
home Познати

На неговата годишнина денес се појави мистериозна порака на гробот- семејството на Шабан не може да им поверува на сопствените очи

На неговата годишнина денес се појави мистериозна порака на гробот- семејството на Шабан не може да им поверува на сопствените очи

Кралот на фолк музиката во регионот Шабан Шаулиќ на денешен ден пред една година загина во сообраќајна несреќа во Германија.

Семејството на пејачот неодамна одржа и помен по повод една година од смртта на пејачот.

А по поменот српските медиуми денеска на годишнината од неговата смрт на неговиот гроб пронајдоа и еден детаљ кој ги наежи сите, особено неговото семејство.

Имено на неговиот гроб било оставено лист со текстот од неговата песна „А каде сме сега“, а стиховите биле напишани рачно и под нив имало нацртано око и бела ружа.

Според ова авторот сакал да асоцира на неговата вечност како и ликот и делото на пејачот кои оставија голем белег во регионот.

Коронавирус