вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 16
home Познати

На него останаа само коските: Лазиќ откако ослабе, сега мака мачи да се здебели- пејачот го мачи и уште поголем проблем по операцијата!

На него останаа само коските: Лазиќ откако ослабе, сега мака мачи да се здебели- пејачот го мачи и уште поголем проблем по операцијата!

Пејачот Дарко Лазиќ со години водеше битка со вишокот на килограмите.

Пејачот имено до пред неодамна имаше 162 килограми, а сега има само 88 килограми, а додека сите мислат дека тој го решил и најголемиот проблем, проблемите допрва почнале да доаѓаат, открива пејачот за емисијата „Амиџи шоу“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

-Дали знаеш дека ми требаа кафеави патики? Види вака, јас носам број на патики 43, а како слабеев ми слабееше и ногата. Сите патики кои ги носев порано сега веќе не ми се точни. Стапалото ми беше пошироко па морав да земам поголем број на патики. Имав 162 килограми, вели Дарко.

Тој додава дека ослабел 88 килограми и дека ослабел уште 5 килограми, но тоа било многу невкусно, по што последниве месеци се борел да се здебели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

-Цел живот се борев со ослабувањето, а сега се борам да се здебелам. Пиев навечер сок, јадев благо, станував навечер за да јадам чоколадо и еве сега се здебелив. Сега имам 80 килограми и ова е мојата вистинска тежина, веќе не сакам да ја менувам, додаде Лазиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

Коронавирус