четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

На многумина им изгради куќи, а таа живее под кирија: Како изгледа денес водителката на „Работна акција“ (ФОТО)

Водителката на емисијата „Работна акција“ која на многумина им овозможи кров над глава живее како подстанар заедно со својот сопруг.
На многумина им изгради куќи, а таа живее под кирија: Како изгледа денес водителката на „Работна акција“ (ФОТО)

Тамара Грујиќ со години заедно со својата екипа работи на уредување на домовите ширум Србија.

Водителката на емисијата „Работна акција“ која на многумина им овозможи кров над глава живее како подстанар заедно со својот сопруг.

Гостувајќи во една српска емисија на прашањето дали се уште живеат како подстанари таа одговорила:

-Па, да, што да се прави. Некои од критиките беа „Па што се жали, нека подигне кредит“. Не можеме да подигнеме кредит затоа што јас немам своја фирма и не сум кредитно способна. Но, не сакам да се жалам. Ништо материјално не треба да ни биде мерило. На крајот на краиштата и цел живот да се бид подстанар – па што, рекла секогаш насмеаната Тамара.

Најнови вести

Коронавирус