вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 147
home Познати

На многумина им беше омилена пејачка, а потоа се повлече поради болест: Како изгледа денес Аврил Лавињ? (ФОТО)

На многумина им беше омилена пејачка, а потоа се повлече поради болест: Како изгледа денес Аврил Лавињ? (ФОТО)

Аврил Лавињ во изминатиот период беше отсутна од музичката сцена поради лекување од Лајмска болест.

33-годишната пејачка сега се враќа со полна сила, па нејзиното прво појавување на свеченост по две години отсуство беше на хуманитарна гала во Беверли Хилс.

Музичката ѕвезда се појави во елегантно издание кое се состоеше од црна тоалета со златни детали од Galia Lahav.

За време на настанот, таа изјави дека моментално работи на албум кој на некој начин ја рефлектира нејзината животна борба.

Се чувствувам многу подобро. Помина многу време. Прекрасно е што го имам повторно својот живот. Тоа е нешто на кое продолжувам да работам секој ден и благодарна сум што можам да правам музика, изјавила Аврил.