петок, 3. декември 2021. Вести денес: 85
Во живо

Мицкоски во Прилеп на средба со претставници на Регионалната стопанска комора

home Познати

На мечот за кој зборува цела планета беше и таа: Северина се пофали за кого навиваше на мечот Реал Мадрид и Јувентус (ФОТО)

На мечот за кој зборува цела планета беше и таа: Северина се пофали за кого навиваше на мечот Реал Мадрид и Јувентус (ФОТО)

Речици и два дена по мечот помеѓу Реал Мадрид и Јувентус целата планета се уште зборува за спорниот пенал секунди пред крајот на мечот и нанесената неправда на Јувентус од страна на судијата.

Но она што деновиве им го привлече вниманието на медиумите на Балканот е тоа што на  мечот во Мадрид на Сантиаго Бернабеу помеѓу илјадниците фанови на Реал Мадрид присуствуваше и хрватската ѕвезда Северина.

Moj život ❤ #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Имено таа заедно со синот и сопругот навиваа заедно за победа и пласман на шпанскиот клуб во полуфиналето во ЛШ, а фотографиите ги споделија на Инстаграм, погледнете.

Најнови вести

Коронавирус