среда, 31. мај 2023. Вести денес: 103
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Познати

На кого личи Роналдо? Нема да им поверувате на своите очи (ФОТО)

На кого личи Роналдо? Нема да им поверувате на своите очи (ФОТО)

Мајката на Кристијано Роналдо објави фотографија од својата мајка, а многумина веднаш после тоа го препознале славниот фудбалер.

Марија Долорес Дос Сантос Авеиро и самата станала ѕвезда на друштвените мрежи, а само на Инстаграм ја пратат 1,3 милиони луѓе.

Momentos de recordações #❤Mãe ❤

A post shared by Maria Dolores (@doloresaveiroofficial) on

Кога ја објавила фотографијата од својата мајка многумина коментирале дека Роналдо и неговата баба премногу си личат.

Најстариот син на Роналдо е пак „клон“ на својот татко.

Genes ???

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on