недела, 24. септември 2023. Вести денес: 10
home Познати

На Џастин Бибер му се заканува губење на слухот

На Џастин Бибер му се заканува губење на слухот

Џастин Бибер боледува од синдромот „Рамзи Хант“, кој предизвикува парализа на лицето, а лекарите велат дека му претстои долго лекување.

Канадскиот поп-пејач можеби ќе треба да чека и до шест месеци за целосно да исчезне неговата парализа на лицето. Докторите предупредуваат дека синдромот може да предизвика и губење на слухот, но, како што истакнаа, му оди во прилог тоа што е млад и тоа дека болеста навреме била откриена. Во видеото на Инстаграм, музичарот вели:

– Ќе бидам добро, само потребно е време. Но, се надевам дека сѐ е в ред. Верувам во Господ и во тоа дека сѐ се случува со причина.

Џастин Бибер неодамна јавно ја откри својата дијагноза, покажувајќи дека десната страна на лицето му е парализирана и во мигот не може да трепка, ниту да се насмее или да ги движи ноздрите. Потоа ја откажа и најавената светската турнеја.