среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 88
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Познати

На денешен ден стана вдовица: Сопругата на Астори сподели фотографија со ќеркичката, а од текстот ќе ви се распара срцето (ФОТО)

На денешен ден стана вдовица: Сопругата на Астори сподели фотографија со ќеркичката, а од текстот ќе ви се распара срцето (ФОТО)

Италијанскиот репрезентативец и капитен на Фиорентина пред две години на овој ден беше пронајден мртов во хотелска соба во Удине пред екипата да замине на мечот со Удинезе што предизвика вистински шок во тоа време во фудбалскиот свет, но не само во неговата земја туку и пошироко.

Капитенот на клубот Астори  на четврти март замина во сон од срцев удар, а зад себе ги остави сопругата Франческа Фиорети и ќерката.

 

View this post on Instagram

 

•Nata LIBERA ?• • • • Francesca .

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on

По смртта манекенката која е со потекло од Неапол реши во чест на фановите и клубот да остане во Фиренца заедно со нејзината ќерка, но целосно да се повлече од јавниот живот.

 

View this post on Instagram

 

?Sbam? . . . #cappadocia #turkey #amazing #hotairballoon #travel

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on

Таа по смртта на фудбалерот изјави дека градот и жителите и ја дават целосната поддршка и мотив да останат во Фиренца каде што заедно живееја со сопругот Астори кој почина ненадејно на 4 март 2018 година.

Инаку по повод смртта на фудбалерот таа сподели фотографија на која ја прегрнува својата ќерка, а двете гледаат во далечината на водата и небото.

 

View this post on Instagram

 

Uuuuuuuuu tic-tac-tic-tac ❤️??? . . . . #assafa

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on

 

View this post on Instagram

 

Un giorno di anni fa 2 viaggiatori spensierati ed ignari del futuro ,MA curiosi del NEPAL?.

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on

 

View this post on Instagram

 

LOVE in JAPAN ❤️.

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on

-Вие, Виториа моето единствено безбедно место во светот, засекогаш, напиша таа.

 

View this post on Instagram

 

Tu, Vittoria il mio unico posto sicuro nel mondo , per sempre ?.

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on