четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Познати

На денешен ден е погребан Аркан- од овој детаљ на неговиот гроб денеска многумина ги полазија морници (ФОТО)

На денешен ден е погребан Аркан- од овој детаљ на неговиот гроб денеска многумина ги полазија морници (ФОТО)

На денешен ден пред 20 години е погребан Жељко Ражнатовиќ Аркан (48) кој беше командант на српската доброволна гарда.

Сопругот на Цеца беше погребан на 20 јануари, а на погребот беа присутни над 2 илјади луѓе.

По повод погребот на Аркан денеска српските медиуми го посетија неговиот гроб каде забележале свежи цвеќиња донесени пред неколку денови, додека на овој ден немало никој на неговиот гроб.

Освен рози во црвена и бела боја таму немало ништо друго пишуваат српските медиуми бидејќи Цеца и децата речиси не пропуштаат одбележување на вакви настани.

Инаку Аркан беше убиен на 15 јануари 2000-та година во познат белградски хотел.

Коронавирус