петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 189
home Познати

На Буба Корели му го запалија луксузниот автомобил – кога ќе видите што остана од него има и вас да ви биде криво (ФОТО)

На Буба Корели му го запалија луксузниот автомобил – кога ќе видите што остана од него има и вас да ви биде криво (ФОТО)

Раперот Амар Хоџиќ попознат како Буба Корели во средата во близина на Сараево останал без своето луксузно возило откако претходно му било запалено, пренесуваат босанските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cora (@bubacorelli)

Имено како што се дознава од извор од полицијата, неговото Ауди е запалено околу 22:30 часот, а огнот брзо се проширил и на Голф 5 чиј власник е друга личност.

На двете возила е причинета голема материјална штета, а медиумите не заборавија да потсетат и дека тој во февруари годинава е уапсен после пукањето во Сараево кога беше повреден неговиот братучед.

Тој тогаш беше уапсен поради тоа што предизвикал општа опасност, како и за носење на оружје со себе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cora (@bubacorelli)

Најнови вести

Коронавирус