сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 45
home Познати

На Балканот само двајца го поседуваат овој автомобил: Саша Поповиќ се поднови со луда машина вредна 150.000 евра (ФОТО)

На Балканот само двајца го поседуваат овој автомобил: Саша Поповиќ се поднови со луда машина вредна 150.000 евра (ФОТО)

Саша Поповиќ е еден од ретките на естрадата кои може да си дозволи се што ќе посака во животот.

Имено тој во својата гаража има неколку бесни машини, а деновиве на снимање на „Ѕвездите на гранд“ се појави со автомобил кој му е омилен од неговиот возен парк.

Станува збор за BMW i8 чии врати се отвораат нагоре, а за оваа играчка Поповиќ издвоил околу 150 илјади евра.

Очигледно Поповиќ чекаше да се појави сонцето за да ужива со својата бесна машина, а според истражувањата во соседството ваков автомобил постои само уште еден во регионот чиј сопственик не е познат.

Најнови вести