среда, 12. август 2020. Вести денес: 182
home Познати

МВР со детали: Накова ќе одговара за сторено кривично дело

МВР со детали: Накова ќе одговара за сторено кривично дело

На ден 02.07.2020 во 14:30 часот, на базен во Гевгелија, лишена е од слобода А.Г.(31) од Гевгелија, која не се придржувала на одлуката на Владата и решението за самоизолација од Државен санитарен и здравствен инспекторат, информираат од МВР.

Оттаму посочуваат дека по комплетирање на случајот, за А.Г. ќе биде изготвен поднесок за сторено кривично дело казниво по чл.205 и чл.206 од Кривичниот законик.

Известен е Јавен обвинител, а лицето било спроведено во државен карантин.

Коронавирус