сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 83
home Познати

МУЗИЧКИОТ СВЕТ ВО ЦРНО: Уште еден македонски музичар не успеа да ја победи битката со коронавирусот (ФОТО)

МУЗИЧКИОТ СВЕТ ВО ЦРНО: Уште еден македонски музичар не успеа да ја победи битката со коронавирусот (ФОТО)

Денес не напушти уште еден член од музичкото и инструментално семејство, Гоце Талевски, еден од основачите на групата “Оскар” од Битола

Не успеа да ја преброди најважната животна битка со Коронавирусот.

Порта.мк изразува длабоко сочувство до семејството на Гоце Талевски и колегите од групата Оскар од Битола, воедно благодарност за сите кои активно беа вклучени во донациите за негово побрзо оздравување кое за жал заврши фатално.

Почивај во мир Гоце!

ЕУРО 2020

Македонија