понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Познати

Музичарите на свадбата кај внукот на Шауилиќ заработија цело богатство само со хитовите на Шабан – еве за каква вртоглава сума се работи!

Музичарите на свадбата кај внукот на Шауилиќ заработија цело богатство само со хитовите на Шабан – еве за каква вртоглава сума се работи!

Фудбалерот Лука Аџиќ, внук на покојниот крал на народната музика Шабан Шауилиќ, се ожени со својата долгогодишна девојка Александар Личин, а музичарите добија голем бакшиш на свадбената веселба.

Лука и бремената Александра се венчаа во Војводина, на фарма, во присуство на нивните најблиски, со избран тесен круг на луѓе, поради епидемиолошката состојба.

Имено, братот на Рада Манојловиќ, Ненад и неговата колешка Марина Станкиќ беа задолжени за атмосферата на забавата, а судејќи според снимките, тие биле одлични.

Гранд sвездите наводно добиле околу 10.000 евра бакшиш за песните на покојниот крал на народната музика. Најмногу галантен бил наводно младоженецот, како и неговиот чичко Михајло Шаулиќ, а тие ставиле пари во рацете на пејачите.

На свадбата, тетката на Лука, Илда, исто така, пееше на микрофонот, пеејќи им ја песната „Немам друг дом“ на младенците, која беше песна на првиот танц. Вдовицата на Шабан, Гоца Шаулиќ, по венчавката, истакна дека чувствата на сите во семејството биле измешани.

– Во текот на целиот ден, чувствата се мешаа во нас, од една страна бевме пресреќни што го видовме Лука како започнува ново поглавје во неговиот живот, а од друга страна, жалиме што Шабан не дочека да го види тоа. Лука беше нашата прва радост и Шабан секогаш имаше посебна врска со него, па затоа сум сигурна дека тој денес би бил најсреќен на светот – изјави претходно Гоца.

– Животот сигурно мора да продолжи, и бидејќи нашиот Лука и неговата Александра наскоро ќе станат родители, пред нас се уште денови на неизмерна среќа и гордост – рече тогаш Гоца, по прославата.

Најнови вести

Коронавирус