недела, 2. април 2023. Вести денес: 16
home Познати

Мустафа Сандал на тајна средба со момчето на Емина: Остра порака за партнерот на неговата поранешна жена

Мустафа Сандал на тајна средба со момчето на Емина: Остра порака за партнерот на неговата поранешна жена

Еина Јаховиќ веќе не крие дека ужива со турскиот милионер. Турските медиуми го следат секој нивни чекор, а кога неодамна објавија, Садетин тајно се сретнал со Мустафа Сандал со кој се познаваат долги години.

Средбата била со цел да се стави точка на разните озборувања.

Мустафа и Емина се во добри односи, ако имаат некоја расправија, тоа е само поради децата.

Се шират разни приказни, во Турција се зборува како Мустафа кажувал секакви зборови за Садетин, и обратно, па таткото на децата на Емина сакал да стави крај на тие гласини. Организирал таен состанот со Садетин, никој да не знае, дури ни Емина. Се нашле во еден ресторан во Истанбул, разговарале убаво, а Мустафа отворено  кажал што има.

Тој му објаснил на Садетин дека сака Емина да биде среќна и дека сака таа на нивните синови да биде мајка која зрачи и ќе биде безгрижна.

Во еден момент Мустафа му нагласил на Садетин:

„Не сакам да имаме проблеми! Јас од тебе барам Емина да биде среќна. Мора да биде така“.

Тогаш партнерот на Емина му кажал дека не треба да се грижи бидејќи тој прави се за Емина да биде среќна.