вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Мустафа го возврати ударот- сега тој ја тужи Емина: Ова ќе ја скрши пејачката

Мустафа го возврати ударот- сега тој ја тужи Емина: Ова ќе ја скрши пејачката

Пејачката Емина Јаховиќ го тужи поранешниот сопруг Мустафа Сандал поради тоа што тој не плаќал алиментации ниту пак останати трошоци- ваква информација излезе неодамна. Но, сега како пишуваат медиумите, Мустафа наводно возвратил со тужба за старателството над децата Јаман и Јавуз затоа што според него Емина „не е добра мајка“.

Наводно, турскиот пејач во тужбата неведува дека неговата поранешна сопруга повеќе време посветува на нејзината козметичка линија отколку на синовите, а за децата наместо таа, се грижи дадилка.

-Мустафа полуде кога му стигна тужба за неплатени алиментации. По разводот, тој финасиски и помагаше на Емина и децата, но престана кога сфати дека таа повеќе заработува од него. Од тогаш, Емина не му побара ни пара, но неодамна пресече- го тужеше и за тоа јавно зборуваше во медиумите, вели извор кој додава дека поранешниот пар разговара само преку адвокати.

Најнови вести

Коронавирус