понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 161
home Познати

Му пристигаа 101 ружа, па му пееше пола српска естрада- Боки 13 утре ќе заборави на луксузните роденденски прослави од минатото (ФОТО)

Му пристигаа 101 ружа, па му пееше пола српска естрада- Боки 13 утре ќе заборави на луксузните роденденски прослави од минатото (ФОТО)

Топ тема во сите медиуми во Македонија, но се погласни и во регионот е изнудувањето на рекет од страна на Боки 13 од бизнисменот Орце Камчев, но и вмешаноста на Катица Јанева и Зоран Заев во аферата.

Италијанскиот весник минатата недела буквално ја растресе македонската влада и објави три видеа каде јасно се слуша и гледа дејството на изнудување рекет од страна на Боки 13 и Зоки Кичеец.

 

View this post on Instagram

 

What a wonderful night 🙏🏻🤗❤️🥂🎂 #birthday #birthdaycake

A post shared by Boki 13 (@boki13official) on

И додека македонската јавност е згрозена од целиот овој случај, а клопчето полека се одмотува, Боки 13 е во притвор каде утре ќе го прослави и својот 33 роденден на 19 август.

 

View this post on Instagram

 

Proslavata moze da pocne, italijanska vecera za mojata 32 !!! Mala Sicilija vo Skopje 😁❤️😊🥂🎂 #birthday #birthdaycelebration

A post shared by Boki 13 (@boki13official) on

Додека со години живееше во луксуз и изнудуваше рекети тој  прославуваше родендени на гламурозни начини, со пејачи, скапи храни, пијачки, а минатата година како да си го предвиде својот 33-ти роденден во затвор, па прослави на италијански начин.

-Прославата може да почне, италијанска вечера за мојата 32, мала Сицилија во Скопје, напиша минатата година Боки.

Инаку во минатото на Боки на роденденските прослави му пееја многу српски и македонски пејачи меѓу кои и Лепа Лукиќ.

 

View this post on Instagram

 

Mene vaka mi pocna JUBELEJNIOT 30-ti RODENDEN, MI STIGNA IZNENADUVANJE OD 1001 RUZA, utre ZURKA ❤️🎉💋🎉❤️

A post shared by Boki 13 (@boki13official) on