петок, 20. мај 2022. Вести денес: 152
home Познати

Му била голема љубов, а го оставила за богат маж- Дино Мерлин и` ја посветил оваа песна

Му била голема љубов, а го оставила за богат маж- Дино Мерлин и` ја посветил оваа песна

Познатиот музичар Дино Мерлин денес е среќно се оженет, но како млад човек се соочил со голема тага кога неговата девојка со која бил заедно долги години го оставила за богат маж.

Таа одлучила да го напушти и да отиде со богато момче во Швајцарија, додека Дино останал сам и тажен, пишува Пинк.рс.

Кога се прославил неколку години подоцна, истата девојка се вратила во Сараево за него, а тогаш тој и ги пеел своите стихови кои со години ги пее целиот регион: „Имам сè што ќе посакам, само едно не, некој барем за момент да ме сака поради мене“.

Како што веќе знаете, станува збор за песната „Мојот живот е Швајцарија“.

Најнови вести

Коронавирус