понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Познати

МРАЧНАТА СТРАНА НА МИЛОШ БИКОВИЌ КОЈА ГИ ШОКИРАШЕ СИТЕ: Имам некоја ГРДА вистина за себе и морам да ја СМЕНАМ …

МРАЧНАТА СТРАНА НА МИЛОШ БИКОВИЌ КОЈА ГИ ШОКИРАШЕ СИТЕ: Имам некоја ГРДА вистина за себе и морам да ја СМЕНАМ …

Актерот Милош Биковиќ откри долго чувана тајна која датира од периодот на неговите универзитетски денови.

На тој начин, Биковиќ ја откри, како што истакна, грдата вистина за себе.

– Кога се запишав на ФДУ, педагогот ме праша зошто сакам да ја работам таа работа. Сфатив, сега ако ја кажам вистината, ќе звучи инфантилно. Вистината е дека сакам да сум во центарот на вниманието, да ме гледаат и да контролирам што чувствувате, да бидам некој друг, да чувствувам дека моето его е напумпано и така натаму – рече Милош и додаде:

– Сфатив дека ова звучи многу грдо, штета што е вистина. Морам да ја сменам таа вистина. Имам некоја грда вистина за себе и морам да ја променам, морам да го сменам мојот став кон тоа и кон себе – рече актерот.

Потоа сфати дека треба да му даде на педагогот некој друг одговор, малку помалку грд од оној што бил вистина

– Реков: „Тоа е затоа што сакам да си играм“. И тоа исто така беше вистина, но поубаво од претходното – рече Милош во емисијата „Во свој филм“.

Најнови вести

Локални избори 2021