сабота, 24. јули 2021. Вести денес: 77
home Познати

Морничави сцени од погребот: Естрадата во неверување, Саша Матиќ го објави потресниот последен поздрав (ВИДЕО)

Морничави сцени од погребот: Естрадата во неверување, Саша Матиќ го објави потресниот последен поздрав (ВИДЕО)

Естрадниот српски менаџер Бор Лалевиќ беше еден од најуспешните менаџери во Србија и пошироко, а борбата ја загуби со коронавирусот во понеделникот рано утрото.

Тој со години соработуваше со пејачите Ацо Пејовиќ, Милица Тодоровиќ, Саша Матиќ, како и бил организатор на многуте концерти во Србија.

Во последните две години им беше менаџер и на лексингтон бенд.

Вчера за време на неговиот погреб најблиските пријатели му приредија незаборавен последен поздрав, а целото видео го објави пејачот Саша Матиќ, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

? Poslednji pozdrav bratu i najboljem saradniku… ? Zauvek ćeš živeti u nama. @bor_bg ❤️

A post shared by ???? ????? (@sasamatic_official) on

Коронавирус