четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 141
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Морничава трагедија: Почина убавата сопруга на познатиот црногорски фудбалер- блогерката зад себе ги остави двете мали дечиња (ФОТО)

Морничава трагедија: Почина убавата сопруга на познатиот црногорски фудбалер- блогерката зад себе ги остави двете мали дечиња (ФОТО)

Сопругата на Илија Спасојевиќ (32) кој е репрезентативец на Индонезија почина во средата на 20 ноември во 00:52 минути после полноќ, пренесува bolasport.com

Убавата блогерка Лети Спасојевиќ се лечела во болницата на Бали, а во истата и починала по само два дена.

Како што наведува тамошниот медиум Лети починала по тешката инфекција на белите дробови.

Лети била на интензивна нега, а потоа се проширила веста дека е подобра. Спасојевиќ во вторникот дури била и на тренинг откако претходно семејството ја вратиле од болница.

Нејзиниот сопруг е репрезентативец на Индонезија од 2011 година и го носи дресот на Бали, таму ја запознал и сопругата со која во брак ги доби двете деца, синот Драган и ќерката Ирина.

 

View this post on Instagram

 

Volim te 💋

A post shared by Lelhy Spasojević (@lelhyspaso) on

Колку фудбалерот ја сакал неа говори и фактот што тој за многу повеќе пари не сакал да ја напушти Индонезија и лигата во која игра, а поради сопругата реши да заигра и за нивната репрезентација.

Илија инаку е роден во Бар, Црна Гор, а по настапите за Србија, Црна Гора и Грција се пресели во Индонезија каде станал и ѕвезда.

 

View this post on Instagram

 

Selamat ulang tahun supermom 🥰

A post shared by Ilija Spasojević (@spaso_87) on

 

View this post on Instagram

 

Five years and counting… ❤️ #Anniversary

A post shared by Ilija Spasojević (@spaso_87) on

Најнови вести

Коронавирус