среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 116
home Познати

Момо Николоски е во болница, сопругата објави заедничка фотографија и порача „Со љубов ќе ги растераме темните облаци!“ (ФОТО)

Момо Николоски е во болница, сопругата објави заедничка фотографија и порача „Со љубов ќе ги растераме темните облаци!“ (ФОТО)

Сопругата на пејачот Момо Николоски, Валбурга со емотивна порака и фотографија преку социјалните мрежи на својот сопруг му порача дека секогаш ќе биде покрај него и јавно им се заблагодари на сите хумани луѓе кои донираат средства за Момо да оди на лекување и да се избори со ракот.

Ајде мило мое…моите песни чекаат на тебе! На тебе чекаат и сите оние на кои им требаме и помагаме со години. Твојот свилен глас пак ќе се разлее низ етерот, онака како што ти само знаеш. Со љубов ќе ги растераме темните облаци кои се надвиснаа над нашиот живот. Ви благодарам на сите вас кои постојано се јавувате, прашувате и давате придонес за опстанокот на еден мил, чесен и доблесен човелк – мојот човек“, стои во Фејсбук статусот на Валбурга.

Локални избори 2021