петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 59
home Познати

Момчето на Рада доживеало тешка сообраќајна несреќа: Пејачот во кома бил пренесен во болница, но по врисокот на мајка му веќе се било јасно!

Момчето на Рада доживеало тешка сообраќајна несреќа: Пејачот во кома бил пренесен во болница, но по врисокот на мајка му веќе се било јасно!

Пејачот Харис Берковиќ, момчето на пејачката Рада Манојловиќ во детството доживеал сообраќајна несреќа која се уште не може да ја избрише од сеќавањето.

Имено сообраќајката се случила во близина на неговиот дом и тоа во моментите кога тој тргнал во продавница, а како пејачот раскажа во една прилика во моментот на незгодата неговата мајка вриснала силно, а нејзиниот глас речиси го слушнала целата улица.

-Тоа е најужасното животно искуство кое сум го имал. И денес се сеќавам на тој ден. Како вчера да беше, незгодата се случи во близина на мојот дом кога излегов до продавница за да купам сликички за албум. На мене со голема брзина удри возач што толку силно ме удри што летав неколку метри. Кога мајка ми ме виде како лежам неподвижен не можеше да престане да плаче, раскажа во една своја прилика Харис.

Него тогаш во кома го пренеле веднаш во болница, каде лекарите едвај го спасиле.

Пејачот инаку по несреќата денот го прославува како втор роденден и често кажува дека тој ден го променил и од тогаш го живее секој ден како да е последен.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија