сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 72
home Познати

МОЌНА ИЗВЕДБА: Давид Миладинов ќе ве воодушеви со „Кога падна на Пирина“ (ВИДЕО)

МОЌНА ИЗВЕДБА: Давид Миладинов ќе ве воодушеви со „Кога падна на Пирина“ (ВИДЕО)

Талентираниот македонски пејач Давид Миладинов ја испеа прекрасната песна „Кога падна на Пирина“.

Неговиот моќен вокал ќе ве воодушеви.

-Огромна благодарност до маестро Џорлев за да звукот на виолината го долови чувството на отчукувањето на македонското срце и секако за искористената матрица Aражман Александар Митевски и Зоран Џорлев, напиша тој.

Коронавирус