четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Познати

„Мојот живот повеќе не е интересен“: Откако одекна веста дека Тања Савиќ двапати абортирала, искрено се огласи пејачката

„Мојот живот повеќе не е интересен“: Откако одекна веста дека Тања Савиќ двапати абортирала, искрено се огласи пејачката

Пејачката Тања Савиќ ретко кога зборува за својот приватен живот, но извори блиски до пејачката често за медиумите откриваат најразлични детали од нејзиниот приватен живот.

Тања во 2009 година ја започна романсата со Душан Јованчевиќ, а наредната година се роди нивниот син Максим. Набрзо потоа парот се венчаше и доби уште еден син, Ѓорѓе, а потоа се отселија и во Австралија.

 

View this post on Instagram

 

Jeste li sinoć gledali Ami-g Show? ? Za oko nedelju dana izlazi moj 4.po redu album. ???? #tanjasavic #novialbum

A post shared by Tanja Savic (@tanja_savic_private) on

Во текот на минатата недела еден српски медиум објави вест дека таа два пати абортирала, по што се огласи и самата пејачка на социјалните мрежи.

-Какви се овие будалаштини? Мислам дека доволно пати сум изјавила колку сакам трето дете, вели Тања, додавајќи дека нејзиниот приватен живот во моментов е мирен и поради тоа медиумите измислуваат лаги околу неа.

 

View this post on Instagram

 

?????

A post shared by Tanja Savic (@tanja_savic_private) on

-Јас не сум толку интересна, јас на луѓето им давам песни, а не себе си и така и ќе биде во иднина, напиша пејачката.

 

View this post on Instagram

 

Dobar dan dragi moji, kako ste mi danas? ? #tanjasavic

A post shared by Tanja Savic (@tanja_savic_private) on

Коронавирус