сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 79
home Познати

„Мојата земја е целиот свет“: Северина со инспиративна порака и слика каде ги покажува бујните облини!

„Мојата земја е целиот свет“: Северина со инспиративна порака и слика каде ги покажува бујните облини!

Познатата хрватска пејачка со инспиративна порака од Вирџинија Вулф, ги поздрави своите следбеници на Инстаграм  со прекрасна слика, каде ги открива облините и се покажува во најдобро светло.

Таа и покрај сите проблеми со поранешниот сопруг Милан, кажа дека целиот свет е нејзина држава.

-Како жена немам држава, како жена не ни сакам да имам држава. Целиот свет е моја држава, напиша Северина.

ЕУРО 2020

Македонија