петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 53
home Познати

„Мојата карта е за во еден правец“: Црногорскиот пејач своето самоубиство го најави на Фејсбук, полицијата го проби неговиот стан (ФОТО)

„Мојата карта е за во еден правец“: Црногорскиот пејач своето самоубиство го најави на Фејсбук, полицијата го проби неговиот стан (ФОТО)

Црногорскиот пејач Бојан Томовиќ се обиде да се самоубие откако истото го најави на својот Фејсбук профил, додека полицијата го спречила овој трагичен епилог.

Томовиќ на својот Фејсбук профил сподели статус во кои им се извинува на мајката и братот и им наредува да биде погребан на Цетиње.

-Мајко, брате, извините, но не можам повеќе. Никој не е крив. Заминувам среќно кај мојата Таја. Погребајте ме на Цетиње тоа ми е единствена желба, напиша Пејачот.

 

Тој инаку претходно напиша и дека неговата карта била за во еден правец.

Според црногорските медиуми полицијата дошла навреме и тој во многу лоша состојба бил пренесен во болница.

Најнови вести

Коронавирус