среда, 8. јули 2020. Вести денес: 95
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Моето срце е на сите делови: До темел изгоре семејниот дом на холивудскиот актер во страшниот пожар во Австралија (ФОТО)

Моето срце е на сите делови: До темел изгоре семејниот дом на холивудскиот актер во страшниот пожар во Австралија (ФОТО)

Холивудскиот актер Расел Кроу сподели фотографии и видео на социјалните мрежи од пожарот кој го уништи неговиот имот во Австралија.

Имено на источната обала на Австралија овие денови беснее голем шумски пожар, а штетите се уште не се проценети, но се претпоставува дека се милионски.

На удар на оваа природна катастрофа се најде и познатиот оскаровец кој сподели видеа и фотографии од уништениот семеен дом, а во еден момент над него го снима и хеликоптерот како го гасне пожарот.

Во својата објава тој потврди дека неговото семејство е на сигурно опкружено со пријателите.

-Моето срце е на сите делови, напиша тој на својот Твитер профил.

Парламентарни избори 2020