вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Познати

Модна инспирација: Убавата Меланија повторно беспрекорна (ФОТО)

Модна инспирација: Убавата Меланија повторно беспрекорна (ФОТО)

Меланија Трамп (49) е вечна модна инспирација на жените ширум светот со своите беспрекорни модни комбинации.

Првата дама на Америка со сопругот Доналд присуствувала на церемонијата за доделување претседателски медали на слободата на бејзболскиот играч Маријан Ривера во Вашингтон, а за таа прилика одбрала ефектно бело одело.

Струкираното сако во комбинација со популарните панталони носи потпис на француската модна куќа „Диор“ и на Меланија изгледа совршено.

Стајлингот го заокружила со омилените салонки со потпис на прославениот дизајнер на обувки Маноло Бланик.

Коронавирус