петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 129
home Познати

Модерна дама: Вака изгледа мајката на Мартин и Стефан од „Некст тајм“ која наполни 60 години (ФОТО)

Модерна дама: Вака изгледа мајката на Мартин и Стефан од „Некст тајм“ која наполни 60 години (ФОТО)

Дуото од „Некст тајм“, Мартин и Стефан, како и нивниот постар брат Филип деновиве имаа убав повод за славење.

Имено, причината поради која славеа и се радуваа беше 60-тиот роденден на нивната мајка Сузана.

Но кој би рекол дека оваа модерна дама со младешки изглед е токму мајката на Мартин, Стефан и Филип. Таа  изгледа многу модерно, згодно и дамски за нејзините години. Дефинитивно, за неа важи правилото: годините се само бројка.

Мартин на својот „Инстаграм“ профил со гордост објави фотографија на која позира со нивната мајка Сузана и браќата Стефан и Филип, а во описот на истата напиша:

„Среќен 60-ти роденден мајко, вистинска инспирација“.

Под објавата се нижеа честитки и убави желби за роденденот, но и пофалби за изгледот на Сузана.

Коронавирус